Spolu Workshop VIETNAM

Již po čtvrté pro Tebe máme nadupaný workshop

a to s jediným rozdílem, přesouváme se na další kontinent, tentokrát do jihovýchodní Asie – do Vietnamu!

Spolu Workshop 2024 bude zaměřen na párové / svatební fotografie a bude se konat 20.3.2024 – 12.4.2024, kdy většina svatebních fotografů máme “okurkovou sezónu” 🙂 tímto načerpáš spoustu inspirace, energie a nových zkušeností ještě než se rozjede svatební sezóna.

Spolu na cestě strávíme 23 dní

připrav se na 8 kreativních workshopů od 4 top lektorů + 2 bonusové sessions s hosty, viz níže. Praktická část bude doprovázena přednáškami s teorií a postprodukcí.

Pamatuj si, “hard work pays off”

ale mezi workshopy budeš mít dostatek času i na refresh a nemine tě i dovolenková část, kdy si budeš ve volném čase moci válet šunky 😀 nebo tvořit vlastní projekty a nebo cestovat.

Kromě focení

se ale připrav na to vystoupit mimo své komfortní zóny, zjistit a posunout své limity. Již nyní víme, že to pro tebe bude životní zážitek, na který budeš dlouho vzpomínat. Nebo spíš nikdy nezapomeneš 🙂

Networking / Kreativita / Výstup z komfortní zóny / Zážitky / Gastro kultura / Dechberoucí lokace / Top stylinG / Inspirace / Portfolio boost

Pokud jsi ready na kreativní a cestovní horečku v jednom, čti dál…

LEKTOŘI

Každý lektor povede 2 praktické workshopy zaměřené na svatební / párové focení. Dostanete vhled do způsobu přemýšlení a celého kreativního procesu. Prozradí svůj pohled na fotografii, ukážou Vám svůj workflow. Každý workshop bude předcházet teoretická mentoring přednáška a po workshopu budou následovat i postproces přednášky. 

NINA & DAREK

Polsko

KATARINA

Slovensko

MARC

Švýcarsko

BRAULIO

Chile & ČR

NINA AND DAREK Łukasik

We are a photographer duo based in Poland and working internationally in the fields of wedding and fashion photography. Our work has a visual signature that evokes a feeling of longing.
On our rise in the industry we have been awarded as JuneBug’s Best of the Best Wedding Photographers 2019 & 2022, LooksLikeFilm’s Best Wedding Photographer 2019, Rangefinder’s 30 Rising Star 2021, Way Up North Photographer of The Year 2022 finalists.

Since we believe that everything happens for a reason, we do not just take photos, we create cinematic stories that will stay with our couples for the rest of their lives. Stories that are candid, emotional, romantic, timeless and most of all – authentic.

(CZ) Jsme fotografové duo sídlící v Polsku a působící mezinárodně v oblasti svatební a módní fotografie. Naše práce má vizuální podpis, který vyvolává pocit touhy.
Na našem vzestupu v oboru jsme byli oceněni jako JuneBug’s Best of the Best Wedding Photographers 2019 & 2022, LooksLikeFilm’s Best Wedding Photographer 2019, Rangefinder’s 30 Rising Star 2021, Way Up North Photographer of The Year 2022 finalisté.

Jelikož věříme, že vše se děje z nějakého důvodu, nefotíme jen fotky, ale vytváříme filmové příběhy, které našim párům zůstanou na celý život. Příběhy, které jsou upřímné, emotivní, romantické, nadčasové a hlavně autentické.

KATARINA ROOBOVÁ

Na mojej ceste som častokrát vravela, že jeden život mi je málo na to, čo všetko ma baví. Vždy som bola veľmi kreatívna, rada si vytvárala veci, učila sa hrať na hudobnom nástroji alebo sa venovala športu. Toto všetko až po prvé cvaky na zrkadlovke. Odvtedy som presne vedela, že to je to, čo by som rada robila aj celý život. Tak ako, keď stretnete svoju spriaznenú dušu a presne viete, že to je ona. Všetky dovtedajšie aktivity fotenie vytlačilo a otočilo moju cestu za štúdiom dentálnej hygieny na masmediálnu univerzitu, kde som mala priestor popri škole naplno sa venovať foteniu. Po 3 rokoch štúdia som školu ukončila a od tej doby sa plnohodnotne venujem tomu, čo milujem najviac. Tvorbe. Zachytávaniu emócií a prchavých momentov života.

Moje fotky chcú byť nadčasové s nádychom editoriálu. Chcú zmrazovať emócie daného momentu a vytvoriť  príbeh, ktorý na chvíľu zastaví pozorovateľa v  čase. Na každom detaile, ktorý dopĺňa celok záleží.

Fascinuje ma svetlo, priamy blesk, nádherné prírodné scenérie, ktoré som mala vďaka foteniu možnosť s klientami navšíviť, ale vášeň vo mne prebúdza aj mesto a jeho architektúra. Inšpiráciu vidím všade, kde som a neexistuje deň kedy nehľadám v živote najestetickejšie pohľady tam, kde sa práve nachádzam.

Keďže byť fotografom v dnešnej dobe je komplexný balíček rada Vám priblížim ako to robím ja. Od prvotného kontaktu so zákazníkom, fotenie až po postprocess, odovzdanie a prezentáciu na sociálnych sieťach. Odkiaľ čerpám inšpiráciu a čomu sa naopak snažím vyvarovať. Ako komunikujem s klientami, aby z fotenia odchádzali nadšení a vždy dobrým pocitom, že ich čaká skvelý výsledok. A ako predchádzať zlým pocitom z porovnávania sa s prácou druhých alebo ako predísť vyhoreniu. Do svojej prezentácie by som chcela obsiahnuť všetko to, čo som sa sama chcela pýtať  za tie roky cesty až do bodu, kde som teraz. A všetky vám ich zdeliť. 🙂

Marc Lüthi

In Switzerland I am mainly known for wedding reportages and photography workshop/coachings. Everything that has to do with people appeals to me. Since 2019 I live from photography and am enormously grateful for it.

My life is characterized by emotions. Real emotions. I love to capture the connection between two people with my camera for eternity. My focus is not on the technically perfect picture, but much more on the authenticity of the people. My pictures should touch the viewer in the heart and convey the attitude that every person is welcome in front of my camera from the bottom of my heart. You can see my open and positive attitude towards life in my pictures. blurry and grainy images I also like a lot.

The added value I can offer is how I deal with respect, empathy and looseness with other people. I love being able to share my experiences with other photography enthusiasts. If your personality is recognizable in your pictures, you have done everything right. I am happy to help you with this.

(CZ)

Ve Švýcarsku jsem známý hlavně díky svatebním reportážím a fotografickým workshopům/koučinkům. Všechno, co souvisí s lidmi, mě oslovuje. Od roku 2019 žiji fotografováním a jsem za to nesmírně vděčný.

Můj život je charakterizován emocemi. Skutečné emoce. Miluji zachytit spojení dvou lidí svým fotoaparátem na věčnost. Nezaměřuji se na technicky dokonalý obraz, ale mnohem více na autenticitu lidí. Moje snímky by se měly dotknout diváka v srdci a zprostředkovat postoj, že každý člověk je před mým fotoaparátem z hloubi srdce vítán. Na mých obrázcích můžete vidět můj otevřený a pozitivní přístup k životu. rozmazané a zrnité obrázky se mi také moc líbí.

Přidanou hodnotou, kterou mohu nabídnout, je to, jak jednám s respektem, empatií a uvolněností k druhým lidem. Jsem rád, že mohu sdílet své zkušenosti s ostatními nadšenci do fotografie. Pokud je na vašich obrázcích rozpoznatelná vaše osobnost, udělali jste vše správně. Rád vám s tím pomohu.

BRAULIO LARA

Since I was little I always liked taking photos, but my family didn’t have much money, so my first photos were taken by cameras borrowed from friends. Then I grew up, I worked in a supermarket on weekdays while I studied Graphic Design at the university After studying 5 years at the university I started working in a design company, creating web pages, designs, logos, 3d, etc. After 3 years my boss got married and asked me to take his photos. that was my first wedding! =) very basic, I didn’t like the photos haha but I knew at that moment that this is what I wanted to do for the rest of my life, be a wedding photographer.

My main job now is photographing weddings, all over the world, but I also like photographing couples and taking street photography and portraits.

I do all this because I love photographing moments, I am a very creative person, I have always liked creating things, from painting, music and photography, so photographing helps me express how I see reality, how I see the world through my eyes.

In my workshop you will learn how I look at reality, I will teach you to be more creative, not to take the same photos that we see on the internet, to improve your relationship with your client, to be easier when working, how to educate your clients. And of course yes, technical things and accessories to make your photos more beautiful haha.

Od mala jsem vždycky rád fotil, moje rodina neměla moc peněz, takže mé první fotky jsem fotil foťáky zapůjčené od kamarádů. Pak jsem pracoval jsem ve všední dny v supermarketu, zatímco jsem studoval grafický design na univerzitě. Po 5 letech studia na univerzitě jsem začal pracovat v designové společnosti, tvořil jsem webové stránky, návrhy, loga, 3d atd. Po 3 letech se můj šéf ženil a požádal mě, abych mu udělal fotky. to byla moje první svatba! =) úplně basic, fotky se mi nelíbily haha ale v tu chvíli jsem věděl, že tohle je to, co chci dělat do konce života, být svatebním fotografem.

Mojí hlavní náplní je nyní focení svateb, po celém světě, ale rád fotím i páry a fotím pouliční fotografie a portréty.

Dělám to, protože miluji fotografování momentů, jsem velmi kreativní člověk, vždy jsem rád tvořil věci, od malování, hudby a fotografie, takže fotografování mi pomáhá vyjádřit, jak vidím realitu, jak vidím svět svýma očima.

Na mém workshopu se dozvíte, jak se dívám na realitu, naučím vás být kreativnější, nefotit stejné fotky, jaké vidíme na internetu, zlepšit si vztah s klientem, být efektivnější při práci, jak vzdělávat své klienty. A samozřejmě ano, technické věci a doplňky, aby byly vaše fotky krásnější haha.

HOSTÉ

Kromě oficiálních lektorů se můžete těšit na Míšu, která byla lektorkou v prvním ročníku v Jordánsku. Dále na Franka a Péťu, kteří lektorovali na posledním workshopu na Djerbě. Všichni 3 Vám věnují svůj čas v rámci sessions, kde každý ukážou to v čem jsou nejlepší a předají Vám své know-how. 

MÍŠA

FRANK

PETR

michala Rusaňuková

V roce 2014 jsem prošla intenzivním kurzem fotografie na New York Film Academy a následně žila v NYC tři roky, inspirovala se v galeriích, fotila pro známé osobnosti a firmy. Začínala jsem na rodinném focení, svatbách, jídle a architektuře, tvořila s místními umělci. Po návratu do Prahy mě nejvíc naplňují lifestyle portréty a to především focení mužů a párů v přirozeném světle, kde neúnavně objevuju a zachycuju světla a stíny. Na fotkách chci zachytit a ukázat emoce, autenticitu a osobnost člověka. 
 
Psychologie mě zajímala odjakživa, proto jsem před pár lety absolvovala koučovací výcvik, který mi umožňuje lépe pochopit klienta i ne/modela, efektivně komunikovat. Veškeré poznatky pak ráda předávám ostatním fotografům dál, protože věřím, že když se budeme každý z nás jednotlivě posouvat, budeme mít pro společnost obrovskou hodnotu. Jako lidé, profesionálové a tvůrci vzpomínek.
 
Naše přednáška bude interaktivní – zaměříme se na témata, která vás v komunikaci ohledně focení nejvíc pálí, na řešení situací, ve kterých si nevíte rady. Popíšeme si, jak efektivně a dospěle komunikovat, nastavovat a udržet si své hranice, aby vám i klientovi bylo v celém procesu dobře. Budu vám k dispozici po celou dobu workshopu, proto budete mít prostor ptát se na konkrétní otázky i individuálně. 

FRANK Štabrila

Love and Anarchy. Ako dve strany jednej mince v tvorbe mixujem nadčasovú eleganciu s trochou punku a kreatívnej slobody. Svadobná a párová fotka je môj žáner – ale nechcem len dokumentovať, chcem spolu s mojimi pármi tvoriť.

Aktuálne fanúšik old hollywood looku a fashion akcentov v urban prostredí. Záleží mi na klientoch, ale rovnako mi záleží na našej foto komunite. Mám za sebou desiatky mentoringov a prednášok, kde sa snažím svojich kolegov inšpirovať, nakopnúť a priblížiť ich svojmu maximálnemu potenciálu.

Ako mixovať žánre, aby sme boli stále o krok vpred a ako je nevyhnutné byť na seba prísny – dva okruhy, ktorým sa budem venovať na bonusovej prednáške na SPOLUWS vo Vietname.

PETR KLEMPA

Profiluji se jako fotograf a lektor v oblasti portrétní lifestyle fotografie a postprocessu s přesahem do videa. Má práce je specifická pro můj rukopis nejen v barvě, ale také ve zvoleném ohnisku. Největší vášní je surové jádro lifestyle žánru počínaje od každodenního života až po cestovatelskou reportáž.

Fotím a natáčím především pro sebe, protože vzpomínky stárnou a zanikají, zatím co fotografie je jejich životabudičem.

Snaha o pokračování v tvorbě starých alb, které tvořili naši rodiče z fotek starých filmových fotoaparátů je v jeho tvorbě znát – koneckonců nejen proto nazývám svou tvorbu pod heslem “LIFEALBUM”. Svou tvorbou se tedy snažím inspirovat ostatní k tomu aby navazovali i dnes, v digitální době, na vlastní rodiče a doplňovali tak rodinná alba o snímky dalších generací.

LOKACE

HA LONG BAY

ho chi minh city / SAIGON

KDE BUDEME BYDLET

HANOI

Splendid Star Grand Hotel and Spa

ninh binh

the goat boutique resort

PHU QUOC

Best Western Premier Sonasea 5*

DA NANG

Sunny Ocean Hotel & Spa

HOI AN

blooms boutique village

SAIGON

Bed In Town Saigon

cena

98.000 CZK

CENA PRO NOVÉ ÚČASTNÍKY

90.000 CZK

CENA PRO TY, KDO SE ZÚČASTNIL JEDNOHO Z PŘEDCHOZÍCH ROČNÍKŮ

ZAHRNUJE

6 přednášek

teoretické prezentace v podání 4 lektorů + 2 hostů (MÍŠA R + PETR K.)

9 workshopů

zaměřené na párové a svatební fotografie od 4 lektorů + 1 hosta (FRANK Š.) na různých jedinečných lokacích

4 postpro

detailní popis a ukázka posledních kroků workflow před odevzáním výstupů každého lektora

modely
& styling

4 nebo více různorodých párů pokaždé v unikátním stylingu a s profesionální vizáží od makeup artistek a hairstylistek

DOPRAVA

veškerá potřebná doprava z hotelu na lokace workshopů a zpět, doprava z letišť na hotely a zpět - transport je zajištěn busy, minibusy nebo skútry a auty​

UBYTOVÁNÍ SE SNÍDANÍ

ubytování v ověřených hotelech / resortech na 21 nocí se snídaní

LETENKY

25 386 CZK je cena za letenky, která je již zahrnuta v celkové ceně a máme paušálně rezervované letenky z Prahy nebo Vídně do Hanoi a z Hočiminova města zpět

VNITROSTÁTNÍ LETENKY

6.850 CZK za 3x vnitrostátní letenky jsou již zahruté v celkové ceně: Hanoi - Phu Quoc & Phu Quoc - Da Nang & Da Nang - Hočiminovo město

nejčastější dotazy

Jak a odkud se poletí?

Lety jsou možné z Prahy a z Vídně. Místa jsou omezená, proto kdo se dřív přihlásí bude mít možnost výběru odkud poletí. Zpět se poletí z Hočiminova města. Každý má 20kg odbavené zavazadlo a 8kg příruční.

Kolik bude modelů?

K dispozici bude 4 – 5 párů nebo více. Na každý workshop bude zajištěn jiný styling od profesionálních stylistek a makeup artistek. 

Budeme mít volný čas?

Ano! Do programu jsme zahrnuli i volný čas pro Vás, abyste si mohli tvořit vlastní projekty, cestovat nebo odpočívat. Mrkni sem na možnosti co se kdy a kde bude dát dělat. 

Co když neumím anglicky? Nebudu rozumět dvoum lektorům.

Tohle máme podchycené překladatelkou – Míša bude na místě překládat z AJ do CZ a bude k dispozici všem, kdo nebude rozumět

Jak se budeme přesouvat z místa na místo?

Z některých lokalit budeme muset přeletět (letenky jsou v ceně) a v některých lokalitách budou zajištěné vozy (busy, minibusy – jsou také v ceně). Na některé lokace workshopů budete mít k dispozici skútry. (Kdo skútr neovládá, bude převezen v autě nebo bude sedět za řidičem, který umí řídit,  tohle vše domluvíme, až budeme vědět kdo všechno se bude účastnit). Zkrátka veškerou dopravu potřebnou k realizaci workshopů jsme zajistili. Od příletu po návrat. Půjčení skútrů na osobní výlety nejsou v ceně.

Kolik peněz budeme sebou potřebovat na útratu?

Na útratu a stravu doporučujeme 10.000 CZK až 20.000 CZK. Podle toho jak kdo utrácí a v jaké cenové relaci si bude kupovat jídlo. Ve Vietnamu se lze plnohodnotně najíst i za 60Kč s pitím, průměrně dle našich zkušeností to je 300Kč na osobu za den za jídlo. Plus kdo bude chtít budou možnosti různých exkurzí / výletů, které budou za příplatek a nejsou v rámci workshopu. Pomůžeme ti se zajištěním. Doporučujeme mít rozměněné dolary. České koruny tam nesměníš a Euro taky často ne. Místní ATMs ne vždy akceptují naše karty. Ale nebojte, kdyby cokoliv, Denis Vám pomůže rozměnit. Vše je o domluvě. Už víme a jsme zvyklí 😀 🙂 

Co není v ceně?

Sim karta na data – po příletu do Vietnamu budeš mít zajištěnou simku – postaráme se o to jako v předchozích ročnících – bude třeba předem nahlásit do mailu – ohledně simky tě budeme kontaktovat 

Cestovní pojištění – je třeba si zajistit sám 

Stravování (kromě snídaně) – snídaně jsou zajištěné v rámci ubytování, obědy a večeře si každý zajišťuje sám 

Pronájem skútru – ve volném čase, kdy budete chtít pro vlastní užití mimo workshopy, ale pomůžeme se zajištěním pronájmu, toho se nebojte 🙂 

Výlety a exkurze, např. výlet do Ha Long Bay – kdo bude chtít, bude třeba se přihlásit předem – kontaktujeme a vyzveme tě včas přes mail

Vízum – je třeba si zřídit vízum do Vietnamu – online e-visa – poplatek je 25 USD – každý si musí vízum zajistit sám, včas Ti pošleme veškeré info s pokyny a kdyby cokoliv pomůžeme 🙂 

 

jak rezervovat místo?

TERMÍN OTEVŘENÍ REGISTRACÍ JE 13.7.2023 ve 20h

Rezervovat místo si budeš moci přes email, stačí co nejdříve od času otevření registrací napsat na email spoluws@gmail.com “mám zájem a poletím z Prahy / Vídně”  a pošleme ti platební údaje k zaplacení zálohy, kterou si zajistíš své místo. Kdo dřív napíše, ten získá své místo dříve. Rezervace místa je závazně platná až po přijetí zálohy! Místo ti budeme držet 24h, do té doby je třeba zálohu poslat – pokud se písemně nedomluvíme jinak.

Záloha je 30.000 CZK (1400 EUR). Zbytek platby bude splatný 1.2.2024. Včas Tě budeme přes mail informovat a připomeneme se.  

extra aktivity

co ve volném čase?

HA LONG BAY

MOŽNOST VIDĚT TENTO JEDEN ZE SEDMI DIVŮ SVĚTA BUDE JEN JEDNOU A TO V TERMÍNU 25.3. - 6. DEN NAŠÍ SPOLU CESTY - VÝLET JE PŘEVÁŽNĚ NA LODI SE ZASTÁVKAMI - REZERVACE JE POTŘEBA DOPŘEDU, VČAS VÁS KONTAKTUJEME PŘES MAIL A KDO BUDE CHTÍT, PŘIHLAŠTE SE

HOI AN COOKING CLASS

CHCEŠ SE NAUČIT UDĚLAT SI VLASTNÍ ZÁVITKY TŘEBA? NEBO COKOLIV JINÉHO Z TRADIČNÍ VIETNAMSKÉ KUCHYNĚ? TYHLE CLASSES SI KAŽDÝ VYCHVALUJE - REZERVOVAT BUDE STAČIT NA MÍSTĚ

SVOBODA NA KOLE

NA KOLE SE DÁ CESTOVAT V KAŽDÉM MĚSTEČKU VE VIETNAMU - DOPORUČUJEME PROBROUZDAT MĚSTO HOI AN NA KOLE MEZI RÝŽOVÝMI POLI A STARÝMI ULIČKAMI - PŮJČENÍ LZE ZAŘÍDIT NA MÍSTĚ NA HOTELU

VÝLETY NA SKÚTRU

V HANOI ANI V SAIGONU NEDOPORUČUJEME KVŮLI ŠÍLENÉMU PROVOZU, NAOPAK NINH BINH, DA NANG, PHU QUOC JSOU LOKACE, KDE TO ZVLÁDNE I ZAČÁTEČNÍK 🙂

JINÉ EXKURZE

V KAŽDÉ LOKACI BUDE SPOUSTU MOŽNOSTÍ NA LAST MINUTE OBJEDNÁNÍ, TAKŽE PODLE CHUTĚ SI PŘES HOTELOVOU RECEPCI BUDETE MOCI ZVOLIT VÝLET - KDYBY COKOLIV, POMŮŽEME ZAŘÍDIT

*zdroj fotek lokací: Pinterest, zdroj fotek ubytování: Jejich oficiální stránky